Гечанський ЗДО

Доктор радить, консультує, інформує

Не забуваймо про вітаміни

У зимовий період раціон малюка має бути висококалорійним, вміщувати багато білків, вуглеводів і вітамінів. Рис, гречана та вівсяна каші, біле куряче й індиче м'ясо, риба, нежирні свинина і яловичина мають складати основу харчування.

І звісно ж, не можна забувати про овочі і фрукти. Холодної пори найважливішим є вітамін С, який захищає дитячий організм від застуди. Його у великій кількості містять петрушка, солодкий болгарський перець , брюссельська, цвітна, білоголова капусти та шпинат.

Аби максимально зберегти цінні речовини в овочах, варіть їх не надто довго. Найбільш корисними фруктами взимку вважаються ківі, лимон, апельсин, грейпфрут і мандарин. Якщо у малюка діатез чи алергія на ці фрукти, замінити їх можуть морожені ягоди: суниці, малина, чорна смородина, аґрус.

Застуді – жодного шансу

Якщо помітили у малюка перші ознаки застуди, негайно починайте лікування. Три – чотирирічному малюкові приготуйте гарячу ванночку для ніг. Для цього залийте суміш із чотирьох столових ложок лікарських трав(листя волоського горіха і ромашки) чотирма літрами гарячої води. Нехай дитина попарить ніжки десь п’ять хвилин. Потім ретельно витріть ступні, натріть їх спиртом, надіньте спочатку бавовняні, а потім вовняні шкарпетки і вкладіть малюка у ліжко періодично пропонуйте йому випити щось тепле, скажімо, липовий чай з малиною – рідина виводить з організму продукти інтоксикації.

У малюка нежить? Допоможе інгаляція. Кілька крапель ароматичної олії чайного дерева, шавлії, евкаліпту тощо нанесіть на хустинку, яку повісьте над ліжком. Подрібнені цибулю та часник загорніть у марлеву торбинку і на одну хвилину піднесіть до носа дитини.

Консультація для батьків

Профілактичні щеплення

Закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від

6 квітня 2000 року № 1645-Ш

Стаття 15. Запобігання інфекційним захворюванням

у дитячих закладах.

Прийом дітей до виховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів проводиться за наявністю відповідної довідки закладу охорони здоров’я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом. Довідка видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування у цьому закладі, а також якщо їй проведено профілактичні щеплення згідно з Календарем щеплень і вона не перебувала в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями.

Консультація для батьків

Туберкульоз: як запобігти епідемії

«Якщо небезпеку хвороби визначити кількістю жертв, то туберкульоз залишить далеко позаду навіть такі найстрашніші інфекційні недуги, як холера і чума»,- сказав першовідкривач збудника туберкульозу Роберт Кох понад 100 років тому. Але, на жаль, ці слова залишаються актуальними і нині.

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я,від туберкульозу вмирає більше людей, ніж від усіх інших інфекцій і паразитарних хвороб разом узятих.

У світі 2 млрд. осіб інфіковані туберкульозом , з них щороку вмирає близько 3 млн. осіб. З року в рік близько 7-10 млн. осіб захворюють на туберкульоз, і лише 30-40% хворих виявляють під час медичного огляду.

Збудником хвороби є паличка Коха. При активній формі туберкульозу вона швидко розмножується в легенях хворого та руйнує їх.

Туберкульоз може уражати різні органи та тканини людини: очі, кістки, шкіру,сечостатеву систему, кишечник тощо. Але найчастіше зустрічається туберкульоз легенів. Оскільки інфекція передається в основному повітряно-крапельним шляхом, потрапляючи в органи дихання від хворої людини до здорової, заразитися можна будь-де та зовсім не обов’язково в результаті тісного контакту з хворою людиною.

Мікобактерії туберкульозу вирізняються значною стійкістю до холоду, тепла,вологи та світла. За відсутності сонячного світла вони можуть зберігати свою життєздатність протягом декількох місяців. На сторінках книжок вони можуть залишатися живими протягом трьох місяців.

За відсутності лікування смертність від активного туберкульозу досягає 50% протягом одного-двох років. В інших 50% випадків не вилікуваний туберкульоз переходить у хронічну форму. Хронічний хворий продовжує виділяти мікобактерії туберкульозу т а заражає оточуючих.

Основними симптомами туберкульозу є кашель більш як 2-3 тижні; мокрота;кровохаркання;підвищена температура тіла понад тиждень; задишка; біль у грудній клітці; поганий апетит; постійна слабкість; втрата ваги; підвищена пітливість, особливо вночі; локалізовані хрипи та часті застуди.

Великий ризик захворіти на туберкульоз –у ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД. Туберкульоз також небезпечний для вагітних жінок, людей, які хворіють на алкоголізм, цукровий діабет, коклюш і кір, та завзятих курців.