Гечанський ЗДО

Егоїзм

Хто такий егоїст?

Людина ,яка любить тільки себе, не чуйно ставиться до оточуючих,яка не зважає на їх думку. Егоїстичних дітей однолітки зневажають. Вони не бажають із ними гратися,а тім більше дружити.Такі діти здебільшого опиняються на самоті. Що робити ,якщо ви помітили умалюка ознак егоїзму? По-перше, не панікувати. Сіткацію ще цілком можна виправити.Непотрібно називати дитину егоїстом.Мами дуже люблять таку фразу:»Ти такий же егоїст ,як твій батько». Так говорити взагалі неприпустимо. Для дитини природно знати ,що вона схожа на батьків. Слово «егоїст» для неї незрозуміле. Щоб ваша дитина виросла людиною чуйною, демонструйте їй приклад своєї поведінки.

Як не виховувати дитину егоїстом?

-Демонструйте особистий приклад . Якщо ви товариськи,умієте вислухати думку їншої людини,і вона вам небайдужа ,ваш малюк навряд чи виросте егоїстом.

-Надайте дитині подбати про кого –небудь.

-Заведіть домашню тварину, нехай малюк доглядає за нею.

-Не залишайте поза увагою ситуації, коли дитина зневажливо ставиться до інших людей.

Дружба

Як навчити малюка дружити?

-Із самого раннього дитинства надавайте дитині можливість як найбільше спілкуватися з дітьми.

-Учить малюка бути уважним до оточуючих, співпереживати, розуміти інших людей.

-Діти з адекватною самооцінкою значно легше налагоджують контакти з оточуючими. Подбайте про дитячу самооцінку!

-Покажіть маляті способи розв,язання конфліктних ситуацій.

-Демонструйте позитивний приклад гармонійного спілкування з оточуючими.

Дівчатка

Із самого народження для дівчаток найважливішим є емоційний контакт. Говорити вони починають раніше ніж хлопчики. Дівчата  частіше , ніж хлопчики , грають у сюжетні ігри ,поводяться часто  значно тихіше ніж хлопчикі, вони акуратні та посидющі.

Як виховувати дівчинку?

-Якщо вам доводиться сварити дитину,то враховуйте її стать. Сварячи дитинку не поспішайте висловити своє ставлення до неї – бурхлива емоційна реакція зашкодить їй зрозуміти, за що її сварять.

-Пам,ятайте що у вас з,явилося не просто малюк, а хлопчик або дівчинка, і кожний із них  потребує індивідуального підходу.

Ніколи не порівнюйте різностатевих дітей і тим більше не ставте одних у приклад іншим.

-Виховуючи дівчинку , не обмежуйтеся участю однієї мами. Тато є не менш важливим у процесі виховання дочки.

Дитячий садок

Є діти , які ходили або ходять до дитячого садочка. А є такі малята, які в дитясому садочку еіколи не були й ніколи еуди не потраплять .Що краще для дитини – ходити в садок або залишитися вдома під надійним  доглядом?

Серед батьків є приблизно порівну прихільників обох точок зору. Не всі  батьки можуть  спокійно займатися зі своїми  малятами. У садочку день дитини сповнений цікавих занять , що відбуваються в ігровий формі . Головне , що вона займається  не одна, а разом з іншими. Зустрічаються такі малята  , які не можуть звикнути до садочка.

Минають два, три тижні ,а все плачуть ,не відпускають маму. Їм невесело в групі , ігри  й заняття їх не цікавлять. Тому, якщо ваш малюк хворієі надмірно вразливий , якщо його реакція на садочок єнеадекватною ( істерики, блювота) – краще  відмовтеся від відування дитячого садочка хоча б на певний час. Позитивні думки батьків допоможуть малюкові швидше адаптуватися.

Чи віддавати дитину до дитячого садочка?

-         Якщо малюк активно бажає спілкуватися з дитьми та є досить самостійним ,можете сміливо  віддавати його до дитячого садочка.

-         Якщо в перші дні дттина вередує і не відпускає маму, намагайтеся  заспокоїти її.

-         Забирайте її раніше із садочка.

-         Якщо минуло вже дві-три тижні, а малюк так і не адаптувався  до нової обстановки, потрібно повернути його до дому та повторити все через якийсь час.

-         Якщо ви вирішили  віддати дитину до садочка, якомога раніше займіться загартуванням.

-         Якщо ви вирішили виховувати дитину вдома самостійно або за допомогою няньки, обов,язково стежте за тим , щоб дитина мала можливість спілкуватися з її однолітками.